TÜBİTAK’ın 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı’na, ODTÜ TEKNOKENT, Arçelik Garage ve KWORKS’ün alandaki tecrübesinden ve geniş iletişim ağından faydalanarak ulaşmak için doğru yerdesin.


Unutma, eğer Dijitalleşme ve İletişim ya da Akıllı Üretim Sistemleri alanlarında aşağıdaki odaklarda yenilik yaratan bir iş fikrin varsa BiGG3 ile daha da güçlüsün!ODAK ALANLAR
İklim Değişikliği, Çevre ve Biyoçeşitlilik: İklim Değişikliği, Karbon salımı ve Sera Gazı Emisyonlarının Düzenlenmesi Amacına Katkı Sunacak Çalışmalar
 • Müsilaj Karşıtı Çözümler

 • Su ve Su ile İlişkili Kaynaklar Yönetimi

 • Sistemik Sıfır Kirlilik Çözümleri

Temiz ve Döngüsel Ekonomi
 • Sera Gazı Emisyon Azaltılması

 • Enerji Verimliliği Yaygınlaştırıcı Uygulamalar

 • Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesine Yönelik Sistemler

 • Yenilikçi ve Geri Dönüştürülebilir Katalitik Malzeme Sistemleri

 • Mekanik Sistemlerde Enerji Kaybını Azaltacak Çözümler

 • Sektörel Enerji Verimliliği Malzemeleri

Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Arzı
 • Sıfır Enerjili Bina Teknolojileri

Yeşil ve Sürdürülebilir Tarım: Tarladan Sofraya Sürdürülebilir Tarım
 • Sürdürülebilir Tarım Uygulamaları

 • Karbon Depolama Uygulamaları

 • Tarımsal ve Gıda Sektöründeki Atık Yönetimi

 • Atıklara Yönelik Sürdürülebilir ÇözümlerHemen Başvur
Neden BiGG3?
BiGG3 girişimcisi olursan, ihtiyacın olan her noktada ODTÜ TEKNOKENT, Arçelik Garage ve KWORKS’ün tecrübeleriyle girişimcilik maceranın ilk gününden itibaren bu yola güçlü bir destekle çıkabilirsin.
450.000 TL Sermaye Desteği

BiGG3, başlangıç aşamasında bulunan yenilikçi fikirlere verilen ülke genelindeki en büyük desteklerden biridir. Başarılı olman durumunda, TÜBİTAK BİGG kapsamında %100 geri ödemesiz (hibe) olarak 450.000 TL sermaye desteği alabilirsin.

Eğitim ve Mentorluk

BiGG3 girişimcisi olarak ODTÜ TEKNOKENT’in, Arçelik Garage’ın ve KWORKS’ün iş dünyasında yer alan mentorlarıyla ve tecrübeli eğitmenleriyle tanışma fırsatını yakalayabilir ve iş fikrini ticarileştirmek için gereken doğrulama çalışmalarını güvenle yapabilirsin. Böylece gelişimini destekleyecek uygun mentor ile birebir görüşmelerle sayesinde fikrini kolayca ticari değere dönüştürürsün.

Kuluçka Merkezi

BiGG3 girişimcisi olarak TÜBİTAK’tan sermaye desteği almaya hak kazandığında ODTÜ TEKNOKENT kuluçka merkezlerinde yer alma ve bir ODTÜ TEKNOKENT şirketi olma ayrıcalığı elde edersin.

Hızlandırma Programları

BiGG3 girişimcisi olarak TÜBİTAK’tan sermaye desteği almaya hak kazandığında ODTÜ TEKNOKENT, Arçelik Garaj ve KWORKS hızlandırma programlarına devam ederek sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir iş modeli yaratma yolunda sağlam adımlarla ilerlersin.

Yatırım Fırsatları

BiGG3, seni sadece BiGG programı kapsamında değil, BiGG programı sonrasında da desteklemeye devam eder. BiGG3 partnerlerinin yatırımcı iş ortaklarından yatırım alma şansı yakalayabilir, şirketinin büyümesini ivmelendirebilirsin.

Uygulayıcı Kuruluş Tecrübesi

Yani BİGG programının yüksek başarı oranlarına sahip tecrübeli uygulayıcı kuruluşlarından ODTÜ TEKNOKENT, Arçelik Garage ve KWORKS’ün yürüttüğü BiGG3 Programı ile fikrini karlı bir iş modeline dönüştürmek ve başarıya ulaşmak için doğru yerdesin.

Vakit kaybetmeden sen de girişimcilik ekosisteminin gelişmesine büyük katkıları olan bu 3 kurumun destekleriyle TÜBİTAK’ın 450.000 TL hibe desteğine erişme şansını yakala.
Yardım Merkezi

Programa ön başvuru tarihi* itibariyle üniversitelerin;

Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci,
Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programından mezun kişi, aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde başvurabilecektir;

 • Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
 • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.


*Ön başvuru tarihi; iş fikrinin uygulayıcı kuruluş tarafından https://eteydeb.tubitak.gov.tr adresinden TÜBİTAK’a sunulduğu tarihi ifade etmektedir.

Hayır, başvuramaz. TÜBİTAK’ın çağrı metninde belirtilen ön başvuru tarihleri arasında herhangi bir şirketin ortaklık yapısında olan kişiler programa başvuramaz. Başvuru öncesi şirket ortaklık yapısından ayrılması durumunda başvuru yapılabilir.

Aşama-1 TÜBİTAK BİGG programına birden fazla iş fikri ile başvurabilirsin. Ancak, eğitim ve mentörluk destekleriyle birlikte yapacağımız iş fikri doğrulama çalışmaları sırasında sadece bir iş fikrini iş planı haline getirmelisin. Aşama-2 başvurusunu tek bir iş fikri ile yapmalısın.

bigg-3
Bize Ulaşın