TÜBİTAK’ın 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı’na, ODTÜ TEKNOKENT, ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ TTO) TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (TÜBİTAK MAM), ODTÜ MEMS Merkezi, ODTÜ Güneş Enerjisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ODTÜ GÜNAM) ile Sabancı Üniversitesi SUNUM Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (Sabancı Üniversitesi SUNUM) alandaki tecrübesinden, altyapı kaynaklarından ve geniş iletişim ağından faydalanarak yenilikçi Ar-Ge projelerinizi hayata geçirmek için doğru yerdesin.
Unutma, eğer Akademisyensen ve yenilik yaratan bir iş fikrin varsa Türkiye’nin ilk akademik girişimci odaklı programı olan BİGG LABSOUT ile daha güçlüsün!
BAŞVURU YAPABİLMEK İÇİN TEK ŞART
Akademisyen olmak!*
Odak kitlesini “Akademik Girişimciler” olarak belirleyen, akademik girişimciye özel olarak geliştirilen eğitim ve mentorluklarıyla ve bu kapsamda yıllardır yürüttüğü programlardan elde ettiği tecrübesi ve geniş teknik alt yapısı ile LABSOUT Konsorsiyumu tarafından organize edilen BİGG LABSOUT girişimcilik yolunda en büyük destekçin.

* Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi, Araştırma Görevlisi, Üniversitede Araştırmacı.
Neden BİGG LABSOUT?
BİGG LABSOUT Türkiye’de sadece akademik girişimcileri hedefleyen ve akademik girişimcilerin ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş tek programdır!

BİGG LABSOUT girişimcisi olursan, ihtiyacın olan her noktada ODTÜ TEKNOKENT, ODTÜ TTO, TÜBİTAK MAM, ODTÜ MEMS Merkezi, ODTÜ GÜNAM ile SABANCI SUNUM’un alanlarında sahip olduğu tecrübeleriyle girişimcilik maceranın ilk gününden itibaren bu yola güçlü bir destekle çıkabilirsin.
900.000 TL Yatırım Desteği

Vakit kaybetmeden sen de girişimcilik ekosisteminin gelişmesine büyük katkıları olan bu 5 kurumun destekleriyle TÜBİTAK’tan ilk yatırımını al.

Eğitim ve Mentorluk

BiGG-LABSOUT girişimcisi olarak LABSOUT Konsorsiyumu’nun alanlarında uzman araştırmacılarından oluşan teknik mentorlar, iş dünyasında yer alan mentorlar ve tecrübeli eğitmenleriyle tanışma fırsatını yakalayabilir, iş fikrini ticarileştirmek için gereken doğrulama çalışmalarını güvenle yapabilirsin. Böylece gelişimini destekleyecek uygun mentor ile birebir görüşmelerle sayesinde fikrini kolayca ticari değere dönüştürürsün.

Kuluçka Merkezi

BİGG LABSOUT girişimcisi olarak, TÜBİTAK’tan sermaye desteği almaya hak kazandığında ODTÜ TEKNOKENT kuluçka merkezlerinde yer alma ve bir ODTÜ TEKNOKENT şirketi olma ayrıcalığı elde edersin

Alt Yapı Desteği

BİGG-LABSOUT Akademik Girişimcisi olarak iş fikirlerini doğrulamak, teknoloji olgunluk seviyesini arttırmak gibi faaliyetlerine destek olmak üzere ihtiyaç duyduğun LABSOUT Konsorsiyumu altyapısına (cihaz, laboratuvar, teknik uzman) ODTÜ MEMS, ODTÜ GÜNAM, TÜBİTAK MAM ve Sabancı Üniversitesi SUNUM ile erişim elde edersin.

Hızlandırma Programları

BiGG LABSOUT girişimcisi olarak TÜBİTAK’tan sermaye desteği almaya hak kazandığında LABSOUT Konsorsiyumu ile Oxford University - Oxentia iş birliğiyle gerçekleşecek olan eğitim ve hızlandırma programlarına devam ederek sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir iş modeli yaratma yolunda sağlam adımlarla ilerlersin.

Yatırım Fırsatları

BiGG-LABSOUT, seni sadece BiGG programı kapsamında değil, BiGG programı sonrasında da desteklemeye devam eder. LABSOUT Konsorsiyumu partnerlerinin yatırımcı iş ortaklarından yatırım alma şansı yakalayabilir, şirketinin büyümesini ivmelendirebilirsin.

Uygulayıcı Kuruluş Tecrübesi

Yani BİGG programının yüksek başarı oranlarına sahip tecrübeli uygulayıcı kuruluşlarından ODTÜ TEKNOKENT’in de içinde yer aldığı LABSOUT Konsorsiyumu’nun yürüttüğü BiGG-LABSOUT Programı ile fikrini karlı bir iş modeline dönüştürmek ve başarıya ulaşmak için doğru yerdesin.

Vakit kaybetmeden sen de girişimcilik ekosisteminin gelişmesine büyük katkıları olan bu 5 kuruluşun destekleriyle TÜBİTAK’tan ilk yatırımını al.
Yardım Merkezi

Programa ön başvuru tarihi* itibariyle üniversitelerin;

Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci,
Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programından mezun kişi, aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde başvurabilecektir;

  • Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.


*Ön başvuru tarihi; iş fikrinin uygulayıcı kuruluş tarafından https://eteydeb.tubitak.gov.tr adresinden TÜBİTAK’a sunulduğu tarihi ifade etmektedir.

Hayır, başvuramaz. TÜBİTAK’ın çağrı metninde belirtilen ön başvuru tarihleri arasında herhangi bir şirketin ortaklık yapısında olan kişiler programa başvuramaz. Başvuru öncesi şirket ortaklık yapısından ayrılması durumunda başvuru yapılabilir.

Aşama-1 TÜBİTAK BİGG programına birden fazla iş fikri ile başvurabilirsin. Ancak, eğitim ve mentörluk destekleriyle birlikte yapacağımız iş fikri doğrulama çalışmaları sırasında sadece bir iş fikrini iş planı haline getirmelisin. Aşama-2 başvurusunu tek bir iş fikri ile yapmalısın.

Bize Ulaşın